Zde najdete vše, co potřebujete pro přípravu domácího matcha latte!

Proměňte svou kuchyni v tradiční čajovnu a připravte si dokonale krémové matcha latte s jemnou pěnou jednoduše u Vás doma. U nás najdete vše, co k přípravě svého nového oblíbeného nápoje potřebujete – od ručně sbíraného matcha prášku s intenzivně zelenou barvou přes barista rostlinné nápoje až po praktické příslušenství.

Nakupovat dle kategorií

Filtrovat a seřadit

Ceny Highlights Značky Značka kvality Výživa
Filtr

Připravte si matcha latte jednoduše sami!: 1 - 30 z 102 produktů

alpro Bio přírodní proteinový nápoj

alpro Bio přírodní proteinový nápoj, 1 l

  • bez mléka a laktózy
  • bezlepkový a rostlinný
  • vysoký obsah vlákniny
60,46 Kč 70,00 Kč (60,46 Kč / l)

Doručení do 08. října

Arche Naturküche Bio Kyoto Matcha

Arche Naturküche Bio Kyoto Matcha, 30 g

  • prémiový zelený čaj
  • jemný bohatý prášek
  • mnohostranné aroma
460,56 Kč 519,00 Kč (15 352,00 Kč / kg)

Doručení do 08. října

OATLY Barista Edition ovesný nápoj

OATLY Barista Edition ovesný nápoj, 1 l

  • pění jako pravé mléko
  • doplňuje jakoukoli kávu
  • žádné oddělování, žádná sója, žádný kompromis
76,19 Kč 90,00 Kč (76,19 Kč / l)

Doručení do 08. října

alpro Barista kokosový nápoj

alpro Barista kokosový nápoj, 1 l

  • 100 % rostlinný
  • lahodný zdroj bílkovin
  • dobře pění
80,69 Kč 90,00 Kč (80,69 Kč / l)

Doručení do 08. října

Alnatura Bio barista hrachový nápoj

Alnatura Bio barista hrachový nápoj, 1 l

  • k napěnění a míchání
  • bez přidaného cukru*
  • bez laktózy, mléčné bílkoviny a lepku
40,23 Kč 50,00 Kč (40,23 Kč / l)

Doručení do 08. října

alpro Barista ovesný nápoj

alpro Barista ovesný nápoj, 1 l

  • 100% rostlinného původu
  • bez přidaného cukru
  • obsahuje vitamíny D a B12
67,20 Kč 80,00 Kč (67,20 Kč / l)

Doručení do 08. října

Alnatura Bio cejlonská skořice

Alnatura Bio cejlonská skořice, 50 g

  • na dezerty
  • jemně mletá
  • 100 % bio
67,20 Kč 80,00 Kč (1 344,00 Kč / kg)

Doručení do 08. října

Sonnentor Bio Aladinovo koření do kávy

Sonnentor Bio Aladinovo koření do kávy, Balení, 35 g

  • silný citrusový tón
  • svěží orientální koření
  • všestranné použití
103,16 Kč 120,00 Kč (2 947,43 Kč / kg)

Doručení do 08. října

alpro Ovesný nápoj, Original

alpro Ovesný nápoj, Original, 1 l

  • bez přidaného cukru
  • vápník a vláknina
  • mírně sladký
55,96 Kč 70,00 Kč (55,96 Kč / l)

Doručení do 08. října

THIS IS NOT M*LK, rostlinný a plnotučný 3,5% nápoj

alpro THIS IS NOT M*LK, rostlinný a plnotučný 3,5% nápoj, 1 l

  • vyrobeno z ovesných vloček
  • bez přidaného cukru
  • do kávy, na pečení a další
60,46 Kč 70,00 Kč (60,46 Kč / l)

Doručení do 08. října

Rapunzel Bio datlový sirup

Rapunzel Bio datlový sirup, 250 g

  • ovocné sladidlo
  • do smoothies, dezertů, müsli a dalších
  • i do kořeněných pokrmů
87,43 Kč 100,00 Kč (349,72 Kč / kg)

Doručení do 08. října

Alnatura Bio Barista ovesný nápoj se sójou

Alnatura Bio Barista ovesný nápoj se sójou, 1 l

  • sladká a bohatá chuť
  • k napěnění a zahušťování
  • bez cukru, laktózy a mléčné bílkoviny
46,97 Kč 60,00 Kč (46,97 Kč / l)

Doručení do 08. října

Alnavit Bio ovesný nápoj Natur

Alnavit Bio ovesný nápoj Natur, 1 l

  • bez přidaného cukru
  • krémová ovesná příchuť
  • 100% oves z Německa
42,48 Kč 50,00 Kč (42,48 Kč / l)

Doručení do 08. října

Bioenergie Březový cukr, krystalický xylitol

Bioenergie Březový cukr, krystalický xylitol, 4 g po 50 ks v PVC krabičce (200 g)

  • chutná a sladí jako cukr
  • čistě rostlinného původu
  • bez laktózy a lepku
132,39 Kč 150,00 Kč (661,95 Kč / kg)

Doručení do 08. října

Arche Naturküche Bio rýžový sirup

Arche Naturküche Bio rýžový sirup, 400 g

  • chuťově jemný
  • zvýrazňuje vlastní chuť
  • pro slané a sladké pokrmy
109,90 Kč 130,00 Kč (274,75 Kč / kg)

Doručení do 08. října

Sonnentor Bio kardamon

Sonnentor Bio kardamon, Mletý, 50 g

  • třetí nejdražší koření na světě
  • květinově sladké vůně
  • jemná peprná ostrost
172,84 Kč 200,00 Kč (3 456,80 Kč / kg)

Doručení do 08. října

Alnatura Bio javorový sirup třídy A

Alnatura Bio javorový sirup třídy A, 250 ml

  • z javoru cukrového
  • jemně sladká chuť
  • ke zjemnění dezertů
127,89 Kč 150,00 Kč (511,56 Kč / l)

Doručení do 08. října

Rapunzel Bio sirup z kokosových květů

Rapunzel Bio sirup z kokosových květů, 250 g

  • karamelový nádech a tekutá textura
  • do nápojů, müsli, dresinků a dalších
  • praktická dávkovací lahvička
114,40 Kč 130,00 Kč (457,60 Kč / kg)

Doručení do 08. října

Alnatura Bio javorový sirup třídy C

Alnatura Bio javorový sirup třídy C, 375 ml

  • jemně pikantní a sladově sladká
  • ideální k dochucování
  • 100% přírodní, 100% z Kanady
184,08 Kč 210,00 Kč (490,88 Kč / l)

Doručení do 08. října

Ölmühle Solling Bio cejlonská skořice

Ölmühle Solling Bio cejlonská skořice, 180 g

  • skvělá s rýžovým nákypem, pečivem nebo müsli
  • z kontrolovaného ekologického pěstování
  • jemně mletá
204,31 Kč 230,00 Kč (1 135,06 Kč / kg)

Doručení do 08. října

Wiberg Vanilková směs, mletá

Wiberg Vanilková směs, mletá, 100 g

  • z lusků a semen
  • snadná manipulace
  • pro sladká a kořeněná jídla
1 404,62 Kč 1 569,00 Kč (14 046,20 Kč / kg)

Doprava zdarma do 08. října

alpro Barista Soya sójový nápoj

alpro Barista Soya sójový nápoj, 1 l

  • velmi dobře pění
  • 100 % na rostlinné bázi
  • bez lepku a s nízkým obsahem cukru
67,20 Kč 80,00 Kč (67,20 Kč / l)

Doručení do 08. října

Stay Spiced! Arabské kávové koření

Stay Spiced! Arabské kávové koření, 70 g

  • s bourbonskou vanilkou
  • ideální na sladkosti a dezerty
  • hodí se také ke zvěřině, kachně, huse a jehněčímu
276,24 Kč 310,00 Kč (3 946,29 Kč / kg)

Doručení do 08. října

Alnatura Bio lahodný drink bez mléka

Alnatura Bio lahodný drink bez mléka, 1 l

  • bio kvalita
  • vegan
  • bez laktózy
37,98 Kč 50,00 Kč (37,98 Kč / l)

Doručení do 08. října

Alnatura Bio trvanlivé alpské mléko 3,5 % tuku

Alnatura Bio trvanlivé alpské mléko 3,5 % tuku, 1 l

  • z alp a podhůří alp
  • bio kvalita
  • všestranné použití
51,47 Kč 60,00 Kč (51,47 Kč / l)

Doručení do 08. října

Birkengold Xylitol (březový cukr)

Birkengold Xylitol (březový cukr), 1 kg

  • na pečení a konzervování
  • o 40 % méně kalorií než cukr
  • 1 kg
361,66 Kč 410,00 Kč (361,66 Kč / kg)

Doručení do 08. října

Alnavit Bio bezlaktózové UHT mléko 1,5 %

Alnavit Bio bezlaktózové UHT mléko 1,5 %, 1 l

  • bez laktózy
  • z certifikovaného zemědělství Bioland
  • z družstevní mlékárny
60,46 Kč 70,00 Kč (60,46 Kč / l)

Doručení do 08. října

Sonnentor Bio Chai polibek Orientu

Sonnentor Bio Chai polibek Orientu, Balení, 70 g

  • dokonalá ozdoba dezertů
  • vůně Orientu
  • jemná směs
73,94 Kč 90,00 Kč (1 056,29 Kč / kg)

Doručení do 08. října

Demmers Teehaus Matcha odměrka

Demmers Teehaus Matcha odměrka

  • mimořádně praktická
  • vyrobena z nerezové oceli
  • skvělý dárek
103,16 Kč 120,00 Kč

Doručení do 08. října

Ankerkraut Cukr tonka

Ankerkraut Cukr tonka, 110 g

  • výjimečný cukr s 5 % tonka fazolí
  • mírně nahořklá chuť
  • z každé prodané sklenice je darováno 1 € na dobročinné účely
136,88 Kč 160,00 Kč (1 244,36 Kč / kg)

Doručení do 08. října


Co je vlastně matcha a čím je tak výjimečná?
Matcha je tradiční japonský zelený čaj, jehož čajové lístky se několik týdnů před sklizní zastíní, poté se šetrně napaří a nakonec se v kamenných mlýnech rozemelou na jemný, zářivě zelený prášek. Na rozdíl od běžného čaje, u kterého se pije pouze nálev, při pití matchy konzumujete celý jemně namletý čajový lístek. Matcha přirozeně obsahuje aminokyselinu L-theanin i kofein, a je tak skvělou zelenou alternativou pro všechny, kteří nehledají klasickou kávu.


Co potřebuji k přípravě domácího matcha latte?
K přípravě dokonalého matcha latte Vám v zásadě stačí čtyři věci: kvalitní matcha prášek, horká voda (pozor – nesmí být vroucí!), Vaše oblíbené mléko nebo rostlinný nápoj a vhodné příslušenství. Pro tradiční přípravu budete potřebovat misku a jemnou bambusovou metličku. Pokud však chcete mít matcha latte hotové během chvilky, skvěle poslouží také elektrický napěňovač mléka.


Jaký je rozdíl mezi Ceremonial Grade a Culinary Grade?
Kvalita matcha prášku se rozděluje do několika stupňů. Ceremonial Grade (ceremoniální kvalita) se vyrábí z nejmladších lístků první sklizně. Vyznačuje se mimořádně jemnou chutí, minimální hořkostí a intenzivní nefritově zelenou barvou. Je ideální pro tradiční přípravu pouze s vodou. Culinary Grade (kulinářská kvalita) pochází zpravidla z pozdějších sklizní, má výraznější a lehce trpkou chuť a skvěle se hodí pro přípravu matcha latte nebo pečení, protože jeho čajové aroma se dobře prosadí i vedle mléka nebo rostlinných nápojů.


Proč je matcha latte z kavárny tak krásně krémové?
Tajemství spočívá ve správné teplotě vody a dokonale našlehaném mléce. Příliš horká voda (nad 80 °C) jemné čajové lístky spálí, a nápoj pak získá hořkou chuť. Pokud se matcha prášek rozmíchá při správné teplotě do hladké konzistence bez hrudek a doplní se sametově našlehaným mlékem nebo baristickým rostlinným nápojem, přirozené tuky v mléce dokonale vyváží jemně trpkou chuť matchy. Tečku na závěr dodá kapka přírodního sladidla a výsledek bude jako z oblíbené kavárny.