Kávové alternativy z celého světa

Jde to i bez kávových zrn!

Kávové alternativy aneb jde to i bez kávových zrn!

V poslední době jsou stále populárnější různé alternativy kávy, přestože mnohé z nich jsou známé již po staletí. Staré rostliny a receptury jsou nyní znovu objevovány a zpracovávány do moderní podoby, tudíž se nabízí stále více zajímavých alternativ. Zde naleznete velký lahodný výběr, který Vás potěší nejvyšší kvalitou i chuťovou rozmanitostí.

Alternativy: 4 produkty

Váš výběr

Všechny ceny zahrnují DPH

Nejoblíbenější alternativy zrnkové kávy

Cereální káva

V této kávě se jako náhražka kávových zrn používá ječmen nebo žito. Ale pozor! Tato káva obsahuje lepek.

Káva Lupin

Na rozdíl od obilné kávy je tato káva bezlepková. Neobsahuje také kofein ani kyselinu kofeinovou, takže je dobře snášena i osobami se žaludečními problémy. Kromě toho je lupinová káva skvělou alternativou zrnkové kávy, i z hlediska chuti, neboť je jí podobná.

Čekanková káva

Tato káva se vyrábí z kořenů čekanky obecné, a to již od druhé poloviny 17. století. Pro tuto alternativu kávy je typická její karamelově hnědá barva a chuť podobná kávě. Poskytuje alternativní požitek z kávy bez kofeinu.

Sladová káva

Tato káva se vyrábí ze sladového obilí, tedy z obilí, které bylo krátce naklíčeno a znovu usušeno, a je jednou z nejznámějších alternativ zrnkové kávy. Ve srovnání s ní je sladová káva mnohem jemnější a sladší, protože obsahuje podstatně méně hořkých a tříslovinných látek.

Káva se nemusí vždy vyrábět z kávových zrn. Čeká na Vás mnoho skvělých alternativ, které můžete postupně vyzkoušet.