Alnatura Bio želírovací cukr 2:1, 500 g
Domácí chutná nejlépe
70,00 Kč
(140,00 Kč / kg, včetně 12% DPH
Vlastnosti
- bio kvalita
- vegan
- ovocná pomazánka, marmeláda, želé apod.
K tomu se hodí
Popis
Jemná sladkost Alnatura Bio želírovacího cukru je ideální pro domácí ovocné pomazánky, marmelády, želé a další dobroty a zajistí správnou konzistenci. Základ tvoří třtinový cukr a pektin. Jedno balení vystačí na 1 kg ovoce nebo 750 ml šťávy a na obalu najdete podrobný návod.
Doporučení k přípravě:
- Připravené ovoce jemně nasekejte nebo rozmixujte.
- Ovocnou hmotu, želírovací cukr a citronovou šťávu promíchejte a za stálého míchání přiveďte k varu. Nechte prudce vařit minimálně 3 minuty.
- Zkouška želírování: Krátce před koncem vaření dejte trochu směsi na talíř a nechte ji krátce vychladnout. Pokud hmota ztuhne, je marmeláda hotová a můžete ji plnit. Jinak vařte ještě 2-3 minuty.
- Horkou marmeládu naplňte až po okraj do čistých sklenic a pevně uzavřete. Postavte je víčkem dolů a nechte vychladnout.
| Produkt č. | MM-144913 |
|---|---|
| Obsah: | 500 g |
| EAN: | 4104420136946 |
| Výrobce č. | 144913 |
| Značka (výrobce): | Alnatura |
| Značka kvality: | Bio certifikace |
| Výživa: | veganská, vegetariánská |
| Může obsahovat: | A - lepek , F - sójové boby, G - mléko, H - ořechy, N - sezamová semínka, P - vlčí bob (lupinu) |
| Informace ke skladování: | Po použití obal opět uzavřete., Skladujte v suchu. |
Složení
97,4 % surový třtinový cukr[1], želírující látka (pektin)
- z bio zemědělství
Nutriční hodnoty
| Nutriční hodnoty | pro/na 100 g |
|---|---|
| Energie/energetická hodnota | 1620 / 387 kj / kcal |
| tuk | 0,5 g |
| z toho nasycené mastné kyseliny | 0,1 g |
| sacharidy | 96 g |
| z toho cukr | 96 g |
| vláknina | 1,7 g |
| bílkoviny | 0,5 g |
| sůl | 0,07 g |
Právní informace
| Provozovatel potravinářského podniku: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Německo, www.alnatura.de |
|---|